3 ранкові помилки, через які твоя дитина втрачає концентрацію уваги
Саме через це діти не можуть зосередитися у школі.

На першому уроці важко сконцентруватися / Джерело: Pexels
Ти помічаєш, що у школі твоя дитина не сконцентрована: забуває записати домашнє завдання, не може згадати, що розповідали на уроці, забуває змінку... Причина такої розконцентрованості може критися у 3-х помилках, яких ми припускаємося зранку.
Ранковий поспіх
Дай чесно: і дитина, і ти залишаєтеся в ліжку до останнього, ловлячи дорогоцінні хвилини сну, а потім швидко-швидко, натягуючи на ходу шкарпетки однією рукою і тримаючи зубну щітку в іншій збираєтеся і вибігаєте у школу. З точки зору фізіології, ви починаєте ранок з тривоги та стресу. Відтак, мозок не може "заспокоїтись" на першому уроці і сконцентруватися.
Від хронічного ранкового поспіху страждає і харчування: дитя жує печиво причісуючись або збираючи портфель. Поспішний сніданок, а тим більше якщо він складається суто зі швидких вуглеводів, викликає моментальний сплеск енергії, після чого рівень цукру в крові різко падає. Результат - млявість та погана концентрація. У разі ж збалансованого неквапливого сніданку – із білком, складними вуглеводами та корисними жирами – дитина буде відчувати стабільність енергії та гостроту розуму.
Недосипання
Ні, проблема не в ранніх підйомах, а в пізніх вкладаннях. Дітям потрібно більше сну, ніж дорослим, і його брак є основною причиною, чому вони не можуть зосередитися впродовж дня. Нестача відпочинку не лише робить дітей вередливими, а й впливає на пам'ять, концентрацію, емоційний контроль і навіть фізичну координацію! Встанови послідовний режим сну і неодмінно дотримуйся його навіть у вихідні.
Зневоднення
Несподівано, правда? Навіть легке зневоднення може погіршити концентрацію та пам'ять. Діти (та й дорослі!) не завжди відчувають або розпізнають спрагу, і рідко починають ранок зі склянки води. Випрацюйте з дитиною звичку випивати склянку води одразу після пробудження (так, і ти теж) та не забудь покласти пляшку з водою до школи.
Тобі також буде цікаво дізнатися, як навчити дитину справлятися зі своїми емоціями без істерик.